2 percentá pre OSKU 2022

Milí priatelia, kamaráti a priaznivci OSKY

Cyklomaratón OSKA okolo SR sa darí každý rok organizovať aj so sprievodným autom a zabezpečením pelotónu najmä vďaka Vám a Vašim Príspevkom  2%.
Ďakujeme Vám a radi by sme sa uchádzali o Vaše 2% aj v aktuálnom roku.
Plán Osky 2022 je náročný , no splniteľný. Radi by sme pokorili hranicu všetkých diaľkových maratónov etapou BRATISLAVA – ŠTRBSKÉ PLESO. 🙂
Detaily akcie nájdete na našej webstránke www.slovenskaoska.sk
Jednoduchý postup na 2% aj s formulármi hneď nižšie

Continue reading

OSKA 2022 “record”

Milí priatelia cyklisti

Už tradične zverejňujem náčrt OSKY 2022

Termín štartu “ nultého dňa “  bude sobota 3.9.2022. Po priaznivých skúsenostiach s Rusovcami v BA by sme začali opäť “tam na západe”. Výzvou bude pokúsiť sa urobiť v tomto roku z Osky cestný cyklomaratón s najdlhšou etapou v histórii cestných cyklomaratónov v SR. Otapy pred a po považujem za prípravno-regeneračno- spoločensky- výjazdové

😉

Nultá: sobota 3/9/2022 Príjazd do BA, ubytovanie, dresy, výjazd v okolí
Prvá: nedeľa “ rakúska”  4/9/2022BA- oblasť Neusiedler See- BA Cca 120 km
Druhá – “Rekordná”: Bratislava- Trnava – Nové Mesto n. V – Trenčín – Ilava – Bytča – Žilina- Terchová- Zázrivá- Ľubochňa – Ružomberok- Liptovský Mikuláš- Podbanské- Štrbské Pleso. (štart veľmi špecifický, veľmi veľmi skoro)
Tretia – oddychová: regeneračná: Štrbské Pleso – Čertovica – Hronec – Drotár
Štvrtá – “ Podpoľanie a okolie” okruh klasika podla T.K. Sihla – Hriňová – Poníky- Šalková- Hronec
Piata – “Drotár okruh 2”Hronec – Telgárt-  Popová – Hranovnica – Hrabušice – Podlesok – sedlo kopanec- Vernár – Telgárt- hronec
Podmienky prihlásenia , dresy a poplatok sa nijako samozrejme nemeni 

😊

Prajem Všetkým krásne a POKOJNÉ Vianoce 

OSKA 2021 / “Oska works”/

 

OSKA 2021 /OSKA works/, Vavrov Memoriál – informácie a etapy, spustenie prihlasovania  ! POZOR ZMENY !

Milí OSKÁri

V roku 2020 sme v jubilejnom ročníku OSKY obišli s doteraz najväčším počtom účastníkov opäť raz kompletne celé Slovensko ako tomu bolo v pôvodnej OSKE z roku 2009. Boli to prekrásne stovky kilometrov, osobne som šťastný že sa to podarilo bez ujmy na zdraví a to počasie….no kto nezažil neuverí. 🙂

Opäť je 24. December a už tradične uverejňujem etapy OSKY pre nadchádzajúci ročník a spúšťam prihlasovanie. Prajem Vám pekné pokojné  Vianoce a v novom roku iba bezstarostné bicyklové kilometre……bez korony a obmedzení.
 
PS – Akciu OSKA ako ju poznáte sa mi podarí organizovať len vďaka sponzorom ktorým veľmi Ďakujeme / Jožko Holba a celý Comextrans, Agrofarma a bratia Mišúnovci, Peter a Evka Harbuľakovci Gyn-fiv/ a vďaka Vašim 2 percentám z daní pri uzatváraní daňového priznania na jar. Ak máte možnosť alebo kontakty na známych, firmy – prosím, podporte náš cyklopelotón. Celý jednoduchý postup aj s tlačivami nájdete nižšie kedykoľvek na našej stránke. Ďakujeme
 
…………………………………….rozkliknúť
 

Continue reading

! COVID-19 Dôležitý oznam !

Vzhľadom k predpokladanému vývoju pandémie COVID-19 je tohtoročný “Vavrov memoriál” v pôvodnom termíne 17.- 19. apríl zrušený. Podľa vývoja epidemiologickej situácie bude navrhnutý nový bezpečný termín.

Účastníci ktorí si želajú aby im záloha bola aktuálne prinavrátená, prosím oznámte túto skutočnosť  na 0903 818 357 formou SMS. V opačnom prípade záloha platí na nový budúci termín a bude prinavrátená na memoriáli.

OSKA 2020 v termíne 14.9. – 23.9. platí aj keď pravdepodobne logistika výroby dresov a reklamných predmetov  bude pandémiou obmedzená, rovnako budeme ubytovanie riešiť ad hoc v letných mesiacoch, nakoľko aktuálna situácia  neumožňuje objednávky ktoré riešime väčšinou už na jar  vopred.

Vzhľadom k situácii NEplatí pôvodný dedlajn prihlasovania sa na OSKU 2020 a je tak možné urobiť až do konca Júna 2020. Ostatné povinnosti prihlasovania ostávajú nezmenené. V Prípade že by nebola v roku 2020 možná výroba dresov, samozrejme aliqvótna časť štartovného pokrývajúca náklady na dres bude navrátená.

Momentálne prebiehajú rokovania s firmou vyrábajúcou nekonvenčné dresy profi kvality novej generácie ktoré by 10. ročník OSKY možno mohli sprevádzať.. nechajte sa prekvapiť.  

 

 

 

 

OSKA 2020 “klasik” !!! POZOR ZMENA TERMÍNU na 14.09.2020 !!!


OSKA 2020, informácie a etapy v jubilejnom 10. ročníku / pozor zmena termínu! / 

Milí cyklistickí priatelia, OSKÁri

Opäť je 24. December a ako som sľúbil – už tradične uverejňujem etapy OSKY pre nadchádzajúci ročník a spúšťam prihlasovanie. Prajme pekné Vianoce a v novom roku iba bezstarostné bicyklové kilometre……
PS – Akciu OSKA sa každoročne podarí organizovať aj vďaka Vašim 2 percentám z daní pri uzatváraní daňového priznania na jar. Ak máte možnosť alebo kontakty na známych, firmy – prosím, podporte náš cyklopelotón. Celý jednoduchý postup aj s tlačivami nájdete nižšie. Ďakujeme

Continue reading

Oska 2019 Na ceste

0: transfer

https://www.relive.cc/view/rt10007884736

1. Stropkov

https://www.relive.cc/view/rt10007905371

2. Vinné

https://www.relive.cc/view/rt10007929553

3. Vernar cez priehybu – 163km, 2200m UP

relive : iba po 110. Km / bateria dosla🤭/

http://www.relive.cc/view/rt10007968829

4. Cierny Vah + Vysoke Tatry

http://www.relive.cc/view/rt10008010143

5. Rajecka

http://www.relive.cc/view/gh39959069012

6. Povazska

http://www.relive.cc/view/rt10008077337

7. Moravska

https://www.relive.cc/view/rt10008104003

OSKA 2019 Informácie pre účastníkov – ako to vlastne tento rok bude ….

Ako to bude vyzerať pred OSKOU a na OSKE  tento rok? Prečítajte si prosím pozorne informácie. 

Prezentácia v ubytovaní Penzión LUKI V zemplínskych Hámroch kde štartujeme bude v stredu večer 28/8 o 20:00 na večeri. Ubytovanie je možné už samozrejme skôr. Doprava účastníkov na miesto štartu je individuálna. 
Pre účastníkov zo západného Slovenska ponúkame odvoz bicykla a batožiny (alebo iba batožiny) nasledovne. V utorok 27/8 bude zabezpečená nakládka a odvoz batožiny z Bratislavy. Veci treba priviezť o 19:00 na parkovisko pod mostom Lafranconi / na mestskej strane nábrežia Arm. gen. Ludvíka Svobodu, pod mostom Lafranconi na parkovisku – odbočiť sa na toto parkovisko dá iba v smere DO mesta/. 
V prípade že niekto uvažuje nechať svoje auto vopred pripravené v cieli kde končí finálny deň OSKY 2019 / Červený Kameň / má túto možnosť – auto môže bezplatne odstaviť v stráženom areáli sponzora Agrofarmy v Červenom Kameni / Okres Ilava/ v stredu dňa 28/8. Požiadavku treba nahlásiť formou SMS na 0903 818 357 v tvare
” OSKA Parkovanie Agroframa celý týždeň, meno”.  Doprava od Agrofarmy k hromadnej doprave / Vlak, BUS – Ilava, Púchov, Trenčín/  je Individuálna. / cca 15 km cesta , napr. aj bicyklom/. 

Ďalší odvoz bude pre batožinu účastníkov zabezpečený z Humenného v stredu 28/8 cca o 17:30 hodine pred Železničnou stanicou Humenné. Cestu Humenné – Zemplínske Hámre / Penzión Luki/ cca 15 km  absolvujú účastníci individuálne na bicykloch alebo hromadnou dopravou.  
POZOR: Odvoz batožiny NEPRIEBIEHA automaticky / ak nebude oň záujem, nebude pristavené auto na odvoz batožiny/  – tj. je nutné ho nahlásiť do piatku 23/8 resp. čo najskôr  formou SMS na číslo 0903 818 357 vo formáte: ” OSKA odvoz batožiny Bratislava / resp. Humenné, Meno “. 
Dodávka na odvoz Batožiny pôjde severnou trasou Slovenska v stredu 28/8 , takže po individuálnej dohode je možná nakládka batožiny aj v iných mestách po trase. V tomto prípade je potrebné napísať SMS a dohodnúť pristavenie individuálne.
/ 0903 818 357/ 
Účastníci ktorí by chceli na celú OSKU vziať vlastné auto so sebou majú túto možnosť bez obmedzení. / počas etáp bude odstavené pri ubytovaní / Kvôli parkovaniu je to však nutné  taktiež nahlásiť do 23/8 formou SMS  ” OSKA , beriem svoje auto,meno, typ auta” . 
 
PS – podarilo sa nám zakúpiť z príspevkov 2 percent novú žmýkačku , takže na etapy bude už pripravená 🙂
PSS – teší sa na Vás aj jazvečík Argo, ktorý nás pravdepodobne tento rok bude v sprievodnej dodávke na mieste spolujazdca sprevádzať.